Povltavská FA - FC Tempo Praha 3:2 (3:1)

11.09.2014 12:57

Sestava: Hanslík - Hampapa (Hrstka), Krupička, Holub (Dobřanský) - Dvořák, Soukal (Rožníček), Soukup, Polívka, Trajhan - Caprata (Balšán), Neckař (Brom).

Branky: Neckař (Dvořák), Krupička (Soukup).

ŽK: 

Komentář k utkání: V sobotu 6.9. jsme odehráli utkání s Povltavskou fotbalovou akademií na hřišti v Jílovišti. Začátek zápasu se hrál ve vysokém tempu, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. Oba týmy se snažily skórovat hned od úvodních minut utkáni. Ve 20. minutě se to podařilo nám, když se po krásné průnikové přihrávce prosadil Neckař. Hra se z naší strany uklidnila, ale bohužel to rovněž narušilo koncentraci a zodpovědnost našich hráčů v defenzivní činnosti. Soupeři se podařilo v posledních deseti minutách třikrát prosadit a otočit stav skóre ve svůj prospěch. Inkasované branky nás o to víc mrzí, že jim předcházela spousta individuálních chyb, na které jsme hráče v kabině upozornili. Špatně jsme vyhodnotili herní situace, když se nám nepodařilo uhrát vykopnuté míče z ruky brankáře pře celou naši obrannou linii anebo nechat hlavičkovat útočníka z hranice pokutového území do branky.


Do druhého poločasu jsme vstoupili s ještě větší aktivitou a díky dobře zvládnutým technickým činnostem a vyhodnocováním herních situací jsme prakticky prvních patnáct minut nepůjčili soupeři míč. Velmi dobře jsme kombinovali, zrychlili a zpřesnili jsme přihrávku a nepřidržovali míč ve střední zóně hřiště. V ofenzívní části nám však chyběla kreativita vytvořit si střeleckou příležitost a odhodlání vystřelit i ze střední vzdálenosti.

Z naší strany to byl velmi kvalitní zápas, bohužel dobrý výsledek nás stálo posledních 10 minut v prvním poločase. Na hřišti jsme působili vice fotbalovějším dojmem, ale zápas v náš neprospěch rozhodl individuální výkon, nadprůměrná fotbalová vyspělost a chytrost domácího útočníka. Zápas nám ukázal, jakým způsobem hráči přemýšlí a jak se chovají v nových situacích, což je pro ně další zkušenost a pro nás způsob, jak s týmem dále pracovat a jak s hráči komunikovat. Prokázali jsme rostoucí tendenci našich výkonů a pevně věříme, že budeme dále stoupat a rozvíjet naše individuální, ale i týmové výkony.

Zpět