Loko Vltavín - FC Tempo Praha 3:4 (3:1)

24.09.2015 14:15

Sestava:  Bednář - Balšán, Skalický, Holub, Mašek, Dvořák, Kopeš, Mareš, Polívka, Soukup, Adámek, Soukal, Dobřanský, Caprata, Neckař, Ogbomo

Branky:  1. Caprata, 59. Soukal (Dobřanský), 75. Mareš (Caprata), 79. Soukal (Kopeš)

Komentář k utkání: V neděli jsme poprvé v podzimní části soutěže odehráli utkání na hřišti soupeře a to s týmem Loko Vltavín. Určitě to byl i pro diváky atraktivní zápas. V 6. minutě utkání již bylo skóre 3:1 pro domácí tým. Všechny góly padly po individuálních chybách. Hned v první minutě utkání po našem vysokém pressingu na míč udělal domácí gólman chybu v rozehrávce, kterou jsme zachytili a okamžitě zpoza vápna skórovali. Pak přišlo selhání na naší straně při rozehrávce prostředkem hřiště (slabá intenzita přihrávky na obsazeného hráče), vypadnutí míče z rukou gólmana, špatné postavení v brance, a najednou jsme v průběhu čtyř minut prohrávali o dva góly. Ve druhém poločase se v útoku vystřídalo více hráčů a minutu před koncem jsme rozhodli o našem vítězství.

Náš herní projev můžeme i v tomhle utkání hodnotit kladně. Hráči se začínají čím dál tím výrazněji projevovat na hřišti. I když hrajeme U17 soutěž a v kádru máme jenom jednoho hráče 99, při konfrontaci se soupeři se kluci dokážou i přes tento handicap prosazovat téměř v každé herní situaci. Oproti předchozí sezóně jsme již schopni se dostat i do gólových situací, které, pevně věřím, budeme v následujícím krátkém časovém horizontu umět efektivně využít v náš prospěch. To se potvrdilo právě v tomhle utkání, kde v porovnání s předchozími dvěma koly jsme již dokázali mnohem efektivněji vyřešit finalizaci a úspěšně zakončit vypracované šance, co se projevilo především na konečném skóre. Měli bychom si uvědomit, že výsledek práce v "mládežnickém" fotbale se nemusí automaticky projevovat ve formě zápasových výsledků. Vše chce svůj čas. A proto je nutné i nadále vytrvat a pokračovat na naší společné cestě a být pořád trpělivý.