FK Slavoj Vyšehrad - FC Tempo Praha 1:0 (0:0)

13.05.2014 20:53

Sestava: Záhora (Hanslík) - Hampapa, Třešňák (Rožníček), Krupička, Holub, Soukup, Pelc (Barák), Schönmann, Soukal (Neckař), Mašek (Hrstka), Polívka.

Branky:

ŽK:

video: 

Komentář k utkání: V sobotu 10.5. jsme nastoupili na hřišti Vyšehradu, který se momentálně nachází na druhém místě v žákovské lize. Do zápasu jsme vstoupili velmi nervózně, což se projevilo na velkém počtu zkažených přihrávek. Po deseti minutách to z nás opadlo a začali jsme být Vyšehradu důstojným soupeřem. Velkou pracovitostí, odvahou, poctivostí a chtíčem hrát jsme si v prvním poločase dokázali vytvořit dvě silné příležitosti, žel však zůstaly nevyužity. Klidnou rozehrou a konstruktivním odebíráním míčů od stoperů se nám dařila kvalitní výstavba útoku již od gólmana. Je nutné vyzdvihnout práci celé defenzivní linie, která v tomto utkání poprvé působila kompaktně, což se projevilo na celkové hře týmu.

Ve druhém poločase jsme pokračovali v dobrém výkonu, byli jsme agresivní a silní v kombinační fázi. Soupeř však ukázal svoji sílu, kdy nám vstřelil branku po povedené akci. Poté jsme převzali iniciativu ve hře a vytvořili si opět tři krásné brankové příležitosti, které jsme nezakončili úspěšně. Soupeře jsme začali postupně jasně přehrávat velmi dobrým kolektivním výkonem. Tomu ještě napomohla červená karta pro soupeře (za brutální faul, jenž byl oceněn pouze žlutou kartou – již druhou), čímž nechceme dehonestovat náš výkon. Bohužel se nám ale branku vstřelit nepodařilo.

V utkání jsme prokázali velmi dobrý charakter a velkou touhu odvést si alespoň bod, který jsme si za výkon zasloužili. V posledních utkáních se začínají ukazovat emoce, touha po vítězství, pracovitost, odvaha a chtít hrát fotbal se soupeřem. Nechceme však nadceňovat tento výkon, protože pořád je na čem pracovat. Bohužel náš kvalitní týmový výkon je srážen nedostatečnou úrovní v herních činnostech jednotlivce, které se projevují v některých fázích hry. V tomto utkáni jsme se znovu přesvědčili, jak velký problém máme s dohráváním herních situací především s finalizací, kde nejsme schopní proměnit ani patnáctimetrový samostatný nájezd na gólmana, nebo po kvalitní přihrávce ze strany trefit z deseti metrů odkrytou bránu. Naši výkonnostní a charakterovou úroveň jsme však opět posunuli o něco výš a je potřeba se odrážet ještě výše. Diváci měli možnost vidět kvalitní utkání hrané na doraz s chutí strhnout vítězství na svou stranu od obou týmu, což by mělo být základem v mládežnickém fotbale na jakékoliv úrovni.

Zpět