FK Čáslav - FC Tempo Praha 3:0 (2:0)

23.09.2014 08:38

Sestava: Žežulka - Balšán (Rožníček), Dobřanský, Hampapa - Dvořák, Soukal (Ctibor), Holub, Polívka, Trajhan - Caprata, Neckař.

ŽK: Dvořák.

Komentář k utkání: V neděli 21.9. jsme se poprvé vydali za hranice Prahy, konkrétně do Čáslavi. Utkání se pro podmáčený terén odehrálo na kvalitní umělé trávě.

Do zápasu jsme vstoupili velmi bojácně, a soupeři tak výrazně usnadnili hru v prvním poločase. Hráči se na sebe báli vzít zodpovědnost, neměli chuť převzít si míč a vytvářet kreativně herní situace pod tlakem soupeře. Kromě naši nečinnosti, naše hra poukazovala na řadu technických chyb nejen v technice přihrávky, ale i při přebírání míče. Soupeři jsme z našich hrubých chyb darovali dvě branky ke konci prvního poločasu.

Ve druhém poločase se naše hra zlepšila především díky aktivitě a nebojácnosti chtít míč. Soupeř těžil především ze svých rychlostních dispozic a našim hráčům dělalo obrovské problémy zachytávat přihrávky domácích za obranu, čehož dokázali ještě jednou využít a stanovit konečné skóre na 3:0.

Od hráčů na prvním místě chceme přesnost, na kterou navazuje rychlost (přihrávky, převzetí míče směrem od hráče, otáčení hry, rozehrávka, předvídání, atd.). Tomu však předchází motivace jednotlivých hráčů, která je aktivizuje k tomu, aby se nebáli vzít na sebe zodpovědnost a chtěli míč. Pořád jsme v mládežnickém fotbale a postupně se učíme jak správně řešit vzniklé herní situace. Kdo se učí, zákonitě dělá i chyby. Proto apelujeme na naše hráče, aby v tomto stádiu učení byli odvážní a nebáli se "hrát fotbal".

Soupeř v utkání zaslouženě zvítězil, ale věříme, že v dalším utkání zabereme, a budeme v elementárních technických dovednostech jistější a zároveň odvážnější.