FC Tempo Praha - FK Motorlet Praha 0:0 (0:0), pen. 4:3

20.05.2015 15:43

Sestava:  Žežulka - Skalický, Dobřanský, Soukup, Balšán - Sita (Dvořák), Schönmann (Polívka), Soukal, Žák (Štěpánek) - Rožníček, Andelt (Hudák, Ctibor).

Branky: 

Komentář k utkání: V pátek 1.5. jsme odehráli další utkání nadstavbové části s týmem Motorletu, který byl papírovým favoritem.
 
Do utkání jsme vstoupili nažhaveni a povzbuzeni vítězným zápasem v Karlových Varech. Od úvodního hvizdu byl fyzicky vyspělejší tým Motorletu dominantnějším na míči, ale náš tým v obranné fázi poctivě pracoval a včasným vystupováním nutil hostující tým k vytvoření řady nepřesných přihrávek. První poločas se odehrával mezi šestnáctkami bez vyloženějších šancí na obou stranách,
 
Ve druhém poločase soupeř výrazně zjednodušil hru a nakopávanými míči si vynutil obrovský tlak. Vznikala tak spousta soubojových situací, z nichž se nám nedařilo dobírat odražené míče. Pokud jsme se k míči dostali, lehkovážně jsme se ho zbavili. Z tohoto důvodu jsme soupeři usnadnili se dostávat do našeho pokutového území.
 
V celkovém hodnocení sledujeme dvě stránky. První a velmi pozitivní stránkou je maximální nasazení a bojovnost našich hráčů, které tato zkušenost posune o kus dál. Druhou méně úspěšnou stránkou byly herní činnosti s míčem a rozhodování. Několikrát jsme se zbytečně unáhlili a míč neadresně odkopli, pod tlakem soupeře či výsledku. Kluci v defenzivní činnosti splnili vše, co jsme si před zápasem řekli, ale bohužel v útočné fázi jsme nebyli dostatečně nebezpeční.
 
Tento zápas posunul naše fyzické hranice, nikoliv však fotbalové. Věříme, že v dalších zápasech navážeme na agresivitu a nasazení větším fotbalovým umem.
Zpět