FC Tempo Praha - FK Litvínov 0:1 (0:1)

19.05.2014 10:26

Sestava:  Záhora - Holub, Krupička, Schönmann, Hrstka (Třešňák), Pelc, Soukup, Soukal (Rožníček), Caprata (Ctibor), Barák (Dobřanský), Neckař (Mašek).

Branky:

ŽK:

video: 

Komentář k utkání:  V sobotu 17.5. jsme sehráli utkání s týmem Litvínova. Soupeř disponoval kvalitním hráčským potenciálem, škoda, že jeho herní projev postrádal snahu o mezihru a prezentoval se jen dlouhými nákopy.

V prvním poločase jsme na hřišti působili líně a bojácně. Hráči nechtěli míč, v řadě situací jsme nepřesnou rozehrávkou ztratili kontrolu nad míčem a především chyběla dynamika. Nicméně jsme však působili fotbalovějším dojmem. V určitých fázích hry jsme lépe vyhodnocovali vzniklé herní situace a náš projev zdobila především snaha v kombinaci při přechodu z defenzívního pásma do ofenzívního. Dokázali jsme si vypracovat tři brankové příležitosti, které jsme však nedohráli do úspěšného konce. Litvínov nám především dělal problémy svojí agresivitou a rychlým přechodem do útoku. Takto se jim v prvním poločase podařilo vstřelit jediný gól utkání ze střední vzdálenosti.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s větší aktivitou. Hráči si více odskakovali, nepůjčovali soupeři míč a chtěli vyhrát. Na hřišti dominoval pouze jeden tým v držení míče. Soupeř pouze často kouskoval hru pomocí faulů. Naše držení míče nebylo tolik efektivní směrem dopředu a překonání obranné fáze soupeře. Soupeř neustále hrozil rychlými protiútoky, které jsme (většinou) úspěšně vyřešili konstruktivním odebráním míče.

Tento zápas byl pro nás další zkušeností a ukázal nám nedostatky, na kterých je potřeba neustále pracovat. V zápase jsme byli dominantnější na míči, ale nedařilo se nám dostávat do koncovky v pokutovém území. Kluci musí mít odvahu vystřelit ze střední vzdálenosti či nebát se řešit situace 1 vs 1.  Je potřeba si zápasy maximálně užívat, ale dát do nich vše, co umíme či se učíme. Jedině tak se můžeme zlepšovat a posouvat svoje hranice.

Zpět