FC Tempo Praha - FK Klánovice 2:2 (2:0)

15.09.2015 14:46

Sestava:  Bednář - Balšán, Rožníček, Skalický, Mareš, Holub, Mašek, Dvořák, Polívka, Soukup, Adámek, Soukal, Kopeš, Neckař, Ogbomo, Caprata

Branky:  14. Kopeš (Balšán), 34. Caprata (Polívka)

Komentář k utkání: Druhé kolo pražského přeboru jsme odehráli znovu na domácím hřišti, tentokrát s týmem z Klánovic. Hned od začátku jsme byli hodně aktivní a prvních patnáct minut jsme soupeře téměř nepustili za půlku. Naše ofenzivní snažení bylo odměněno v 11. minutě pokutovým kopem, který jsme však neproměnili. O tři minuty později jsme se již gólově prosadili, a slavili tak první gól utkání. V první půli jsme si dokázali ještě vytvořit a dostat se do dalších gólových situací, ale do přestávky jsme skórovali jenom dvakrát.

Ve druhém poločase se obraz hry moc nezměnil. Byli jsme více aktivní na míči, dokázali jsme se prosadit v činnostech 1vs1, ale ve finální fázi jsme nebyli úspěšní. A tak přišel trest, kde v obranné fázi hry (při obranné standardní situaci) selhala "osobní odpovědnost“ v podobě špatného postavení a špatného obsazování ve vápně. Soupeř zahrával v rozpětí čtyř minut dva rohové kopy z pravé strany, kde identický polovysoký míč proletěl za první tyč a po dorážce jsme inkasovali dva góly. Bohužel, do konce utkáni jsme nebyli schopní ve finální fázi lepe usměrnit míč do branky soupeře, a proto můžeme klukům z Klánovic poblahopřát k cenné remíze.

Jedním dechem bych rád kluky pochválil za předvedený výkon, avšak druhým dechem musím podotknout, že soupeř nám v tomhle utkání nekladl moc velký odpor. Zatím nejsme tak mentálně vyzrálí, abychom byli schopní podat koncentrovaný kvalitní výkon celých 80 minut. V prvním poločase, za stavu 2:0, došlo k uspokojení a snížení motivace, co se místy na hřišti projevovalo až nedisciplinovaností. Pořád se také dopouštíme těch samých chyb, či už technických nebo taktických. Některé nedostatky však není možné odstranit snadno. Při odstraňování kluci potřebují větší čas na jejich pochopení, upevnění optimálnějších řešení, a především kreativní přenesení do jednotlivých herních činností. Je však nutné na tom neustále pracovat, jinak se z toho časem stanou špatné automatizmy, které se jen těžce odbourávají. Kdo se chce dozvědět více, a tedy více rozvíjet svůj herní potenciál, musí více vnímat připomínky trenérů a zkoušet je více (i s vědomím, že se to nemusí hned povést) implementovat do dané herní činnosti při řešení dané herní situace.