FC Tempo Praha - FK Čáslav 2:4 (0:2)

31.10.2014 08:51

Sestava:  Žežulka - Průša (Rožníček), Krupička, Holub (Hampapa) - Dvořák, Soukup (Ctibor), Schönmann (Skalický), Polívka, Trajhan (Balšán) - Žák (Neckař), Hudák (Caprata).

Branky: Krupička (Soukup), Dvořák PK

Komentář k utkání: V úterý 28.10. jsme se ve vloženém utkání opět střetli s Čáslaví. Utkání bylo odehráno na přírodní trávě, ale v tomto nečasí to výrazně ovlivnilo kvalitu hry.
 
Do utkání jsme vstoupili znovu nekoncentrováni. Soupeř, který měl jasnou fyzickou převahu, si v prvních pěti minutách vynutil tři rohové kopy, ze kterých se mu podařilo skórovat a dostat se do vedení. Bránění standardních situací soupeře v našem podání je velmi naivní, neboť nedokážeme hráče pokrýt a tím jim usnadníme zakončení. První poločas se odehrával mezi oběma pokutovýma územími bez nějakých výraznějších střeleckých příležitostí. Soupeři se do poločasu podařilo vstřelit ještě jednu branku po rohovém kopu.
 
Ve druhém poločase se naše hra zlepšila a měli jsme převahu v držení míče. Soupeř si v zadních řadách hru příliš nekomplikoval a hrál jednoduše, z čehož vyplynuly dvě brejkové situace, které hosté zkušeně zakončili obloukem přes brankáře. Nám se rovněž podařilo skórovat z rohového a pokutového kopu.
Hráči by se měli zamyslet, že pokud chtějí být v utkání úspěšní, musí změnit svůj přístup v zápase. Naslouchání trenérům, přenášení prvků z tréninkového procesu do utkání by mělo být jen vodítkem pro postupný rozvoj individuálních schopností a dovedností hráčů, kteří jsou v období "učení se“ a nejsou pod tlakem výsledků, které nejsou v mládežnickém fotbale směrodatné. Ale bez chuti hrát, dravosti a odhodlání se prosadit na hřišti, není možné dosahovat individuálních nebo týmových cílů! Hráč musí udělat vše proto, aby mohl odejít ze hřiště s pocitem, že se dnes opět něco nového naučil a posunul se o kousek dál ve své etapě učení se fotbalu.
 
 
Zpět