FC Tempo Praha - ABC Braník 2:5 (1:3)

09.09.2015 13:33

Sestava:  Žežulka - Balšán, Caprata, Dobřanský, Holub, Mašek, Dvořák, Rožníček, Polívka, Soukup, Adámek, Buzek, Schönmann, Kopeš, Ogbomo, Neckař, Mareš

Branky: 31. Caprata z penalty, 67. Polívka (Dvořák) 

Komentář k utkání: Úvodní kolo pražského přeboru v kategorii mladšího dorostu jsme odehráli na domácím hřišti s ambiciózním týmem z Braníka.
 
Utkáni jsme začali velice aktivně. Naše ofenzivní tažení začínalo již od obránců, kde po sérii krátkých přihrávek podpořených dobrou nabídkou jsme se postupně dostávali na polovinu soupeře. Kluci se dokázali prosazovat v činnostech při obcházení soupeře, z čeho pramenily situace přečíslování jednotlivých řad soupeře, ale v předfinální fázi hry jsme nebyli schopni si poradit s ofsajdovou pastí soupeřovy obrany. Na druhé straně, naše snaha hrát konstruktivně již od gólmana přinesla i řadu nepřesností. Po třech "hrubých" chybách v pokutovém území (Dobřanský - propadlý míč, Žežulka a Holub - špatné řešení při rozehrávce) soupeř dokázal třikrát skórovat do prázdné brány ze vzdálenosti pěti metrů. Ve druhé polovině hry chyběl naší aktivní hře směrem dopředu znovu větší klid při zakončení a také ve snaze vytvořit si dobrou střeleckou pozici. A jelikož soupeř vstřelil více branek, můžeme mu poblahopřát k vítězství a poděkovat za cennou lekci co se týče efektivity v zakončení.
 
Nás muže těšit fakt, že téměř ve všech herních činnostech jednotlivce jsme se proti soupeři dokázali prosadit. I v početním oslabení jsme odehráli minimálně vyrovnanou partii (Dobřanský - ČK ve 24. minutě). Pokud jsme byli schopní dobře vyřešit ofsajdovou past soupeřovy obrany a nezastavil nás zvednutý praporek asistenta "laika", dokázali jsme si vytvořit a dostat se do řady brankových příležitostí. Na druhé straně se však v naší hře vyskytovaly nejen chyby technického charakteru (převzetí míče ze vzduchu, aktivní dotek s míčem, klička do hráče, intenzita a směrování přihrávky apod.), ale především taktické chyby, kdy někteří hráči špatně vyhodnocovali vzniklou herní situaci (špatné postavení a nabídka, nedostatečná orientace/přehled v prostoru, nepřenesení těžiště hry na hráče ve výhodnějším prostoru apod.). O těchto nedostatcích mluvíme a v tréninkovém procesu se na ně cíleně zaměřujeme.
 
Více nás však může mrzet, že s blížícím se koncem utkání někteří hráči pod vlivem emocí ztratili koncentraci. Svou pozornost věnovali spíše jednomu z trojice rozhodčích a nikam nevedoucím diskusím se soupeřem. Měli bychom si uvědomit, že výsledek z utkání i z této kategorie (pořád jsme v mládežnickém fotbale!) není směrodatný pro rozvoj individuálních schopností/dovedností hráčů. Vymezeny čas a prostor na hřišti by měli hráči využit pro upevnění a rozvoj herních činností jednotlivce (obcházení soupeře různými způsoby, výměna místa, boční postavení…atd.). Protože celkový počet aktivně a úspěšně zvládnutých činností hráče v určité dynamice s ohledem na vzniklou herní situaci (postavení soupeře, spoluhráčů, atd.) napomáhá rozvíjet jeho technicko-taktickou stránku…ne zakoplý míč, ne nadávky soupeřům, ne zbytečné okopávaní, a už vůbec ne frustrace z rozhodčího.
 
Zpět