FC Tempo Praha - 1.FC Karlovy Vary 2:1 (0:1)

05.06.2015 14:53

Sestava:  Žežulka - Skalický, Dobřanský, Soukup, Holub - Caprata (Trajhan), Polívka, Soukal, Plíšek (Balšán) - Rožníček (Vlasák), Neckař (Schönmann)

Branky: 42. Vlasák (Soukal), 62. Vlasák (Balšán)

Komentář k utkání: V sobotu 30.5. jsme se utkali v posledním ligovém zápase na domácí půdě s týmem Karlových Varů. S tímto soupeřem jsme v dosavadní části soutěže vše vyhráli a nejinak jsme tomu chtěli i v tomto zápase.
 
Od začátku zápasu bylo vidět, že oba týmy mají obrovské problémy s technicko-taktickými činnostmi jako je zpracování míče, útočné situace 1vs1 a vyvedení do volného prostoru, otáčení hry, vhazování autu či uvolňování se pro míč. Soupeři jsme první poločas usnadnili vytvořením řady standardních situací okolo našeho pokutového území (7 za prvních 16 minut). Soupeř jedné takové standardní situace využil a ujal se vedení. První poločas moc fotbalovosti nepřinesl, spíše rozkouskovanou hru.
 
Po poločasové promluvě jako by na hřiště vstoupil jiný tým. Chtěli jsme hrát a dostávat se do útoku. Díky naší aktivitě a touze udělat něco s výsledkem se nám podařil obrat v utkání. Poté přišel strach o výsledek. Soupeř toho využil a měl více ze hry. Branku se mu však vstřelit nepodařilo, tak jsme i počtvrté v této sezóně zvítězili s Karlovými Vary.
 
Do zápasu jsme šli s cílem vytvořit na kluky tlak, že dnes musí zvítězit. Bohužel v utkání je tento cíl příliš svazoval a místo aktivity přicházela pasivita, abychom hlavně nedostali gól. Nikdo nechtěl hrát a uvolňovat se pro míč. Do druhého poločasu jsme si některé věci vysvětlili v kabině a najednou se ve hře objevovaly činnosti, které žádáme. Výsledek se podařilo otočit. Po vstřeleném druhém gólu jsme opět byli pasivní, a soupeř tak měl ke konci zápasu převahu, kterou naštěstí pro nás nevyužil gólově.
 
Pozitivem utkání je, že se nám podařilo vyhrát, poprvé v ligovém utkání otočit nepříznivý stav a rozloučit se s ligou a domácími fanoušky vítězstvím.
Zpět