FC Tempo Praha - 1.FC Karlovy Vary 1:3 (1:1)

04.06.2014 08:53

Sestava:  Záhora - Dvořák, Žáček, Krupička, Hrstka (Dobřanský) - Třešňák (Trajhan), Soukup, Polívka, Rožníček - Soukal, Ctibor

Branky: Třešňák (Polívka)

ŽK:

video: 

Komentář k utkání: V sobotu 31.5. jsme se na domácí půdě utkali s týmem Karlových Varů. Do utkání jsme vstoupili dobře, kdy jsme první dvacetiminutovku odehráli velice aktivně. Dařila se nám kombinace a vytvářeli jsme si řadu střeleckých příležitostí. Hned ve 2. minutě se nám po krásné individuální akci a chyby hostujícího brankáře podařilo vsítit první branku utkání. Ovšem soupeř hned vzápětí z protiútoku vyrovnal. Přesto jsme pokračovali v kombinačním fotbalu a rychlém otáčení hry. Po dvaceti minutách fotbal upadal do průměru, kdy se snažil jeden tým přetlačit druhý. Chybělo zde řešení činností 1 vs 1 či větší chuť zahrát si fotbal. Musíme konstatovat, že někteří naši hráči již neměli síly na opakované odskakování od hráčů či neustálou a včasnou nabídku pro spoluhráče jako v první dvacetiminutovce.

Druhý poločas se odehrával v podobném duchu jako závěr prvního poločasu. Hráči se méně nabízeli, neodskakovali pro míč, vytratila se odvaha a chuť ze hry, celkově jsme postrádali snahu strhnout vítězství na naši stranu. Soupeř nám ve druhém poločase navíc dvakrát utekl a vsítil další dva góly, které určily konečný výsledek. Když jsme se již k něčemu odhodlali, bohužel nás soupeř někdy zastavoval až za hranicí únosnosti (fauly zezadu, bez snahy hrát míč), což by se v žákovském fotbale stávat nemělo. Nicméně brankové příležitosti jsme si již nevypracovávali a soupeř tak zaslouženě zvítězil, neboť vstřelil více branek jak my.

Navzdory ne moc podařenému výkonu z naší strany je nutné vyzvednout některé nadprůměrné individuální výkony. Kluci se v zápase vymačkali až na dno svých sil, někteří odehráli zápas i sebezapřením. Zápas nám ukázal pokroky, kdy si začínáme postupně vytvářet střelecké příležitosti. Jen nám někdy malinko schází štěstí či větší zkušenost v dané situaci. Zároveň nám chybí hráči, kteří jsou rychlí, důrazní a hladoví po gólech, absolvují osobní souboje a jsou schopni se pro tým maximálně obětovat. Snažíme se vychovávat kreativní hráče s vůli vítězit/být lepší nejen na hrací ploše, ale i v osobním životě. K tomu je potřeba vetší mentální síly především ve formě odvahy, sebedůvěry, zdravého sebeprosazování a zodpovědnosti. Věříme, že budeme dále pokračovat v nastavených cílech, které postupně zdoláváme a budeme postupem času úspěšní.
Karlovým Varům děkujeme za kvalitní zápas, který je pro nás ziskem dalších zkušeností, jako jsou psychická odolnost, koncentrace na výkon a řešení brankových příležitostí.

Zpět