FC Mělník U17 - FC Tempo Praha U17

30.03.2016 15:29

Toto utkání jsme odehráli v oslabené sestavě bez brankaře Káše a stopera Skalického, kteří bohužel pro zranění nemohli nestoupit.

Od úvodu se nám dařila hra z obrany, kdy naše kombinace na vlastní polovině hřiště doslova rozčilovaly hráče i trenéra domácího celku. Mělníku se nedařil pressink a nám tím tedy ulehčil útočnou a přechodovou fázi. Nejdříve chyb v obraně domácích využil Caprata, když ve 20. minutě zkušeně skóroval. O dalších 20 minut později se do šance dostal Frei, který byl nucen do zápasu také zasáhnout jako hráč, a svojí přesnou ranou k tyči zvýšil vedení na 0:2 pro Tempo. Mělníku se ještě podařilo před koncem poločasu snížit na 1:2.

Naše hra byla v prvním poločase přesná, kvalitní a takticky na úrovni. Bohužel tomu chyběla rychlost!

Ve druhém poločase už domácí Mělník začal více a přesněji napadat, což nás zaskočilo. A tak ve 48. minutě se skóre vyrovnalo na 2:2. Následný stres a méně času při útočných kombinacích měl za následek naprostého otočení zápasu na stranu Mělníka. Konkrétně se domácí prosadili v 56., 76. a 81. minutě čímž získali vedení 5:2. O následnou kosmetickou úpravu skóre se ještě postaral Caprata. A tak jsme si z Mělníku odvezli prohru 5:3.

Druhý poločas byl z naší strany katastrofa. A chybu lze hledat jen a pouze v koncentrovanosti jednotlivých hráčů, kteří se soustředili více na rozhodčího a zakroky hráčů soupeře! Bohužel tím uvadla naše hra a pocit radosti ze hry jako by se také vytratil!

Hráčem utkání byl zvolen Vojtěch Soukup. Po celý zápas si držel své taktické pokyny. Minimum zkažených či nepřesných přihrávek.

Objevem utkání je Lukáš Adámek, který už ve druhém zápase zahrál velmi přesný a kvalitní přímý volný kop. A dále jej zdobila dobrá komunikace.