FK Motorlet Praha - FC Tempo Praha 0:1 (0:0)

01.09.2014 11:39

Sestava: Žežulka - Hampapa, Krupička, Dobřanský - Trajhan (Brom), Polívka, Soukup, Soukal (Schönmann), Dvořák - Neckař (Caprata), Holub (Hudák)

Branky: Schönmann (Caprata)

Komentář k utkání: V neděli 24.8. jsme se utkali s Motorletem, týmem, se kterým se často střetáváme. Byl to zápas, kde všichni věděli, jakým způsobem hry se oba týmy prezentují.
 
Zápas hodnotíme ze dvou hledisek. První je pozitivní, a to je zisk tří bodů po velmi dlouhé době. Věříme, že výhra posílí naše sebevědomí a utvrdí kluky v tom, že jsme se vydali správnou cestou, a je potřeba jí pořád věřit. Výhra především vyplynula z bojovnosti, nasazení a sebeobětování.
 
Druhé hledisko je negativní, neboť v utkání chyběla fotbalovost, kterou jsou míněny kreativita, chtít neustále hrát i pod tíhou výsledku, technické dovednosti, nebo činnosti 1 vs 1.  Hra postrádala mezihru, nedrželi jsme míč na kopačkách a pouštěli jsme se soupeřem do fyzického fotbalu, na který nejsme z hlediska kondice a také somatotypu našich hráčů připraveni.
 
I když výsledek je pro nás pozitivní a povzbuzující, tak ho pořád nemůžeme stavět nad samotnou hru a kvalitu provádění herních činností jednotlivce či skupinovou spolupráci. V těchto psychicky náročných utkáních, kdy se rozhoduje o výsledku do poslední chvíle, je potřeba neustále se učit hrát fotbal. Neuchylovat se k ukopávání míčů, neboť jsme v mládežnickém fotbale a snažíme se hrát fotbal v jakýchkoliv situacích, abychom byli v budoucnu na vše připraveni. Věříme, že v následujícím zápase potvrdíme další body fotbalovou parádou. Motorletu děkujeme za utkání, které nás opět posílilo a poukázalo na nedostatky nejen ve hře.
Zpět