FC Tempo Praha - 1.FC Karlovy Vary 5:1 (2:0)

01.09.2014 11:40

Sestava: Žežulka - Hampapa, Krupička, Dobřanský - Trajhan (Rožníček), Soukal (Schönmann), Polívka (Holub), Soukup (Mašek), Dvořák (Brom) - Caprata (Ctibor), Neckař (Hudák)

Branky: Soukal, Soukup, Krupička (Soukup), Trajhan (Caprata), Caprata (Brom).

ŽK: 

Komentář k utkání: V neděli 31.8., poslední dešťový prázdninový den, jsme se utkali s týmem Karlových Varů na horní trávě, což předurčovalo k fotbalu plnému soubojových situací.


Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a již od začátku jsme dominovali na hřišti. Naše úniky po stranách hřiště se nám však nedařilo kvalitně vyřešit finální přihrávkou či úspěšně zakončit. První gól se nám podařilo vstřelit po krásné individuální akci Soukalem. Do poločasu se nám ještě podařilo vedení zvýšit Soukupem, který se trefil z přímého kopu. Vytvořili jsme si další gólové příležitosti, ale nebyli jsme v zakončení dostatečně efektivní.

Ve druhém poločase jsme pokračovali v aktivitě, za kterou jsme byli odměněni dalšíma dvěma góly, když úspěšnými střelci byli Krupička a po chybě gólmana taky Trajhan. Poté naše aktivita poněkud klesla, což bylo důsledkem střídání v našich řadách. Při nízké koncentraci při zahrávání rohového kopu nás soupeř potrestal a snížil. Je nutné podotknout, že rohovému kopu předcházely dvě individuální chyby, kterých by se hráči v této kategorii a na této úrovni neměli dopouštět. Konečné skóre upravil těsně před koncem Caprata, jehož střelu obrana hostí přizvedla za bezmocného brankáře.

V utkání jsme byli spokojeni s naší hrou do zakončení, kterou po hráčích vyžadujeme. Vytvořili jsme si řadu střeleckých příležitostí. Hráči se dnes opět objevovali v nových předfinálních a finálních situacích, které řešili zbrkle, nepřesně nebo s malým sebevědomím. Musíme si vice věřit a být vice chladnokrevní v koncovce, finální přihrávce či v herní situaci 1vs1. Poté se náš výkon opět posune o stupínek výše.

Karlovy Vary nás dnes překvapily svoji hrou, kde se v určitých fázích hry snažily o mezihru a rozehrávku. Věříme, že v započaté práci vydrží, neboť pouze tímto způsobem můžeme v mládežnickém fotbale vychovávat kvalitní hráče.

Zpět