1.FC Karlovy Vary - FC Tempo Praha 1:3 (0:0)

27.11.2014 12:35

SestavaŽežulka - Průša, Krupička, Hampapa (Holub) - Dvořák, Polívka, Trajhan, Soukup, Balšán (Skalický) - Žák (Soukal), Caprata (Rožníček).

Branky: Průša (Soukup), Soukal (Průša), Rožníček (Trajhan)

Komentář k utkání: V neděli 16.11. jsme odehráli další mistrovské utkání na umělé trávě v Karlových Varech. I když jsme do utkáni vstupovali jako mírný favorit, nabádali jsme hráče, aby nepodcenili soupeře a nenechali nic náhodě. A to se nám v podstatné části hry podařilo naplnit. 
 
V prvním poločase jsme soupeře přehrávali a vytvořili si několik velmi silných střeleckých příležitostí, leč domácí brankář vše vychytal. Soupeře jsme se snažili přehrávat kombinační hrou, což se nám dařilo. Kluci kvalitně otáčeli hru a měnili tempo hry. Kombinační hru jsme střídali s rychlým přechodem do ofenzívního pásma, z čehož pramenily tři samostatné úniky na gólmana. Dojem z prvního poločasu kazila pouze nula v počtu vstřelených branek.
 
Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně jako v prvním a byli jsme odměněni dvěma brankami. Bohužel v této fází hry na nás dolehlo sebeuspokojení, přestali jsme působit organizovaně a snažili se bezhlavé útočit s cílem vstřelit další branky. Soupeř, který neměl co ztratit, vrhl také všechny síly do útoku. Řadou nakopávaných míčů a standardních situací v blízkosti našeho pokutového území jsme se zbytečně ocitli pod tlakem soupeře. Celková kvalita hry tak upadla. Soupeři se podařilo snížit po standardní situaci, ale naši výhru jsme potvrdili v poslední minutě po rychlém protiútoku.
 
Tenhle zápas nám ukázal, že musíme ještě více popracovat na koncentrovanosti jednotlivých hráčů za výsledkového stavu, kdy vedeme. V budoucnu proti kvalitnějším týmům, by nás taková dezorganizace, především v defenzívní činnosti, mohla stát celkové vítězství. Dnes jsme se poučili, že i když se vede o dvě branky, tak se musí bojovat až dokonce zápasu. Hráči by měli za tohoto stavu vice kontrolovat hru a umět vyhodnotit, kdy je potřeba hru zrychlit a kdy uklidnit. Jsme však stále v žákovské kategorii a kluci se musí z těchto zápasu poučit, aby to mohli v budoucnu prodat a utkání v poklidu uhrát do konce.
Zpět