Hráči U17 se zúčastnili charitativní akce nadace Terezy Maxové

11.09.2015 14:21
Teribear hýbe Prahou je sportovně – charitativní akce, určená všem, kdo chtějí pomoci znevýhodněným dětem a jejich rodinám v nouzi.
 
Čas ani styl, jakým absolvujete trať o délce 1,32 km nerozhoduje. Stačí mít chuť a přijít na Letnou, koupit si čip a zasportovat si. Za každý kilometr, který urazíte a který zaznamená váš čip, věnují partneři akce finanční dotaci na vámi zvolený příběh.
 
Kluci měli na výběr. Buď absolvujeme tradiční trénink s míčem na Tempu, nebo udělat něco nejen pro sebe ale i pro jiné a to nespecifickou formou tréninku. Jsem rád, že jsme v tom byli jednotní a kluci si sami zvolili druhou variantu.
 
Jako skupina jsme dosáhli v průběhu 70 minut dohromady 221,76 km. Nejvíce, a to 14,52 km, uběhli Holub, Polívka, Dvořák. Nejmladší člen výpravy Juraj Jusko přispěl do celkového součtu svýma 3,96 km a to pomocí kola - odrážedla.
 
Kluci pomalu dospívají, a je nutné s nimi pracovat i mimo hřiště. I touhle formou jim napomáhat při formovaní hodnotové orientace. Ukázat jim cestu, že kladný vztah můžeme budovat i k lidem, které neznáme. Kluci měli možnost si vybrat jeden z příběhů, za který běhali a tak pomoci konkrétním lidem, které ani neznají.
 
"Byla to zajímavá změna, kterou jsme nepomohli jen sobě, ale i ostatním, kteří to potřebují. Bylo i fajn, že jsme si mohli běhat podle sebe…" Jan Polívka.
 
"Bylo to v pohodě i pro dobrou věc. Nebylo špatný se proběhnout: D, ale nohy trošku bolí: D." Jirka Kopeš.
 
"Velmi zajímavé propojení tréninku a charity." Tomáš Rožníček.
 
"Na mě to udělalo velký dojem. Běhali tam lidé od dospělých až po ty nejmenší miminka v kočárcích. Měl jsem z toho dobrý pocit…a když jsme už nemohli, tak mě držela myšlenka, pro koho to dělám …Celou akci jsem s radosti podpořil a snad to někomu pomůže…“ Tomáš Soukal.
 
"Včera jsme zapotili tělo pro dobrou věc. Jít si zaběhat a ještě pomoc někomu, kdo to potřebuje, se mi moc libí.“ Dominik Holub.
 
"Myslím si, že ten běh mel něco do sebe. Bylo fajn udělat radost někomu, kdo není šťastný nebo nemá možnost žit jako ostatní. A ještě že to bylo fajn si takhle zaběhat…" Jan Balšán.
Zpět