Fotbalový klub Motorlet Praha "C" - FC Tempo Praha 4:1 (1:1)

02.05.2016 15:48

Oslabený tým Tempa se vydal na boj s Motorletem. Čtyři zranění hráči, úzká a krátká umělá tráva a slabá komunikace se v tomto zápase zdály býti nedůležitou součástí herního výkonu. Alespoň v začátku tomu tak bylo. Zápas začal vyrovnaně. Domácí sice útočili, ale šance si nevytvářeli. Naopak hosté z Tempa se snažili hrát z obrany postupným útokem a chvílema se dařilo dostat své útočící hráče do dobrých střeleckých příležitostí. Ve 24. minutě se po náhodném odkopu a tahání za dres dostal za obranu soupeře Caprata a zkušeně překonal brankaře po té, co jej přehodil na kraji brankoviště. Pak se hry ujal domácí Motorlet a v následných minutách získali několik rohů i střel na naší branku. Naneštěstí pro nás dokázali vyrovnat. Rozhodčí odpískal hodně přísný šlapák, následnou střelu z přímého volného kopu náš gólman vyrazil před sebe a dorážející útočník měl k míči blíže něž kdokoliv jiný z Tempa. Stav 1:1 a hra se uklidnila.
Do druhého poločasu se pokus o vyhecování hráčů nepovedl. Hra byla sice rychlá, ale postrádala kvalitu. Motorlet se nás snažil držet na naší polovině a veškeré míče tlačil k našemu brankovišti. V 60. minutě hledal centr motorletu svého útočníka, ale bohužel našel jen nepřipraveného Balšána, od kterého se míč odrazil nešťastně do naší branky a domácí tak šli do vedení. Následně jsme inkasovali ještě další dvě branky v pouhých 10 minutách. Motorlet naprosto dokonale využil své chvíle, kdy se jim vše dařilo a zároveň rozhodčí je také podporoval. Ale jediné na co jsme se zmohli v závěru utkání už bylo jen několik příležitostí a rohů, které jsme i přes nekoncentrovanost domácí obrany nedokázali využít.

Hráčem utkání byl vyhlášen Balšán. I přes vlastní branku dokázal skvěle podporovat útok, plnil taktické pokyny a dvakrát zabránil vstřelení gólu do prázdné branky.

Objevem utkání se stal Polívka, kdy v pozici pravého záložníka neúnavně bojoval za svůj tým a dařilo se mu více než všem ostatním hráčům, kteří na kraji zálohy v tomto uktání hráli.