FC Tempo Praha - FC Zličín 6:4 (5:2)

08.05.2016 18:53

Do utkání jsme vstoupili jako favorité. Konečně jsme chtěli v jarní části udržet čisté konto. Jenže opak se stal pravdou! Ve druhé minutě hosté zahrávali přímý volný kop, kdy naše obrana ještě nebyla plně v zápasovém rytmu, a tak jsme z něho inkasovaly kvůli nedůrazu. O další dvě minuty se řítil centr do našeho brankoviště a znovu naše obrana propadla v osobním souboji a Zličín tak šel ve 4. minutě do vedení 0:2. Čekala nás tvrdá dřina pokud jsme pomýšlely na tři body. Naštěstí otěže celého prvního poločasu jsme už převzaly my a doslova jsme roztočily gólový kolotoč, ze kterého se brankařovi hostů asi pěkně točila hlava. Mezi 19. a 40. minutou jsme hostům ze Zličína nadělily pět branek a plně se tak ujali vedení 5:2.
Ve druhém poločase jsme sice nezačali tak špatně jako v prvním, ale opět jsme dělaly zbytečné chyby. Omluvou za tyto chyby bylo to, že pramenily z riskantních fotbalových akcí, které byly hrané na krásu a fotbalovost. Bohužel toho soupeř dokázal využít a z rohového kopu, který letěl na přední tyč dokázali se štěstím snížit. I přes to, že dokázali hosté snížit na rozdíl pouhé jedné branky, se už ale nezmohli na zvrat v tomto utkání. A jelikož poslední slovo v tomto utkání měl Kopeš, který v 78. minutě zvýšil vedení Tempa na 6:4, tak Zličínu už nezbylo nic než jen mlčky odejít po náročném zápase, který museli odehrát bez jediného střídání.

Hráčem utkání se stal Caprata, který na tři góly přihrál a jeden sám vstřelil. Zápas odehrál celý bez střídání a kvalitu si i přes to držel.

Objevem utkání se stal Dvořák, který dokázal být v tomto utkání ve správný čas na správném místě. Vstřelil dvě branky a na jednu přihrál.